КолумниТОП

ПА ЕДНО ФРАЕРЧЕ ВО НАШАВА ДРЖАВА””””” ЗНАЧИТЕЛНО МНОГУ”””” “ЗАРАБОТУВА “-“””””

Сега јас ќе си направам една пресметка груба , зошто требаше Зајко да ги врати , ама пуф !!!!!! Ги снема !!! Кај отидоа !!! Ги закопаа во земја како Мафијашко богатство !!!  А од новите тендери кај е , во Грција и Бугарија???? Ќе излезат и тие!!! Ај, мапи да им оставиме на следниве генерации ,па да си копаа и да си бараат богатство како на Кариби  или Ел Дорадо????? !!!! Само”  драгоцености ” ќе им оставиме на следните генерации , и копачи за да имаат работа во иднина и да не ни бегаат од Македонија!!! А сите досегашни политичари во Судан ќе ги пуштиме Пирати од Судан да си бидат и глава да си “кршат “во меѓународни води !!! Среќна пловидба !!! И никогаш да не се вратите !!! Никогаш !!!! Ни Заев , ни Грујо , ни Шекеринска , ни Горданче , ни Мијалков што ќе ни е тука  , ни Чифлиганче , ни Гоцињата ваши , ни Кочо , ни било кој кочовец , ни ……. …….. .….. Па ова стварно скоро цела Македонија !!! И тоа ги набројав само жителите на Северна , а Тетово , Гостивар , Кичево , Струга кај се , а Радовиш и Струмица , Гевгелија иииииииии…. …..
Пресметка груба

1.Фраерчето
Сите одела и машни
Сите телефони и електронски уреди
По некое кошулче и кондури – чевли
130.000 .€ ? Србија и Р Српска
30.000 Бугарија – Валмекс
7 илјади и нешто Бугарски исто
1милион  ден.за Волво
1 милион денарии нешто Сеат од СС денари
500.000,00  евра Кире ( не му требаат изгледа ,не се буни си ги компензирале )
1 станче цело
1 едно на кредит.
400000 € ?
300000€?
100000€?
—————
?????????
До сега објавено од мене??????????  СЕ НА СИВО -ЦрНо
И плус плата од 50-80000 ден 48 месеци и бонус по 10000 €
И плус 2000€ плата најмалку 76 месеци и бонус во € или денари
ПА ЕДНО ФРАЕРЧЕ ВО НАШАВА ДРЖАВА””””” ЗНАЧИТЕЛНО МНОГУ”””” “ЗАРАБОТУВА “-“””””

Сега нешто озбилно:
СО НЕГОВИТЕ ПАРИ израчунав – едно 2.500 млади луѓе ќе добиваа 10 години плата од 500 евра и осигурување здравствено и пензиско!!!!
Вакви фраерчиња имаме во нашата држава околу 50  за овие триесет години  ,тоа  125.000 млади луѓе не примиле асална плата  и 62.000 двојки парови живеат
Во странство или тука мизерно и нејќат деца да имаат повеќето од нив !!!!
А да ги пресметаме и парите на газдите им нивни!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А на политичарите сите !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Па Гоцињата ли исфрустрирани и забегани , згодни или со Фрустрации од Pectus carinatum -една од Господовите грешки ама алчни за пари , , марфаноиди, клептомани ,Заевци , Груевци, Сдсмовци, Вмровци и по некој од Дуи , и ти ќе бараш спас од страв и од инат како магаре ,ќе ти пратат да те фатат и да те уценуваат па да те “спасуваат”!!!! ГОЦИЊА НАЈДЕТЕ СИ НЕКОЈ РАМЕН НА ВАС И ТОГАШ ЖИВОТОТ УБАВ ЌЕ БИДЕ !!!!

МАГАРИЊА ,ФРАЕРЧИЊА ,ГАЗДИ И ПОЛИТИЧАРЧИЊА и ГОЦИЊА ,НЕ ГИ САКАМЕ ВАШИТЕ МЛАДИ ШТО ВИЕ ГИ УЧИТЕ ДА БИДАТ СЛУГИ,!!!!!!!!!! САКАМЕ НОРМАЛНИТЕ МЛАДИ

ЛУЃЕ ДА ОСТАНАТ ВО МАКЕДОНИЈА !!!!!!

Ова е до младите : додека вие разберете зошто пишувам со грешки и во извртена форма и зошто текстот не е лекториран ќе помине цел ваш животен век !
Извинете но на англиски јазик нема да ви пишувам !!! Потрудете се малку да ја разберете ситуацијата во вашата држава без веднаш да бегате во странство или тука да членувате во некоја партија , тоа значи да му слугувате некому за да добиете работа и пари !!! Во еден текст го напишав и тоа – зошто е пуштен без никакви поправки и набрзина !!!! Жал ми е сепак сме различни генерации !!! Потрудете се да увидите што се случувало во Македонија во последните 30 години !!! За тоа пишувам !!!! Потрудете се да ги разберете создадените мрежи на мито и корупција !!! Потрудете се да не бидете вие исти такви !!! Потрудете се да се еманципирате , да се образувате , да се верифицирате и валидизирате себе си !!!! Потрудете се да бидете  вистински луѓе: и среднисти и високо образувани и магистри !!!  Начинот на пишување го превзедов од нашите Премиери Зоран Заев и Никола Груевски , едниот незнае ни српски , ни англиски ни македонски , другиот има мана , но двајцата само лажеа и лажат – и сите нивни подржувачи и послушници !!! ВИЕ БАР НЕ БИДЕТЕ ТАКВИ !!! ВИЕ НОВИТЕ ГЕНЕРАЦИИ!!!Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.