КолумниМакедонија

Па добро бе мајко му стара нормално ли е во Скопје мало пиво да се наплаќа двеста денари?

Потекнувам од Скопско Дебар Маало и се викам Иван. Не само што потекнувам, туку овде сум роден и израснат. Денес имав некои обврски низ центар и седнав во едно кафуле околу кружниот тек во Дебар Маало. Едно од многуте, мал милион ги има тука. Иако живеам овде, најчесто седнувам во некоја од кафеаните, кои исто така ги има мал милион. Бев жеден и нарачав пиво Прашав дали има некакво точено, ми рекоа нема, не служиме точено. Ок реков, дајте какво имате. Конобарот ми донесе пиво, го испив и побарав сметка да платам. Сметката изнесуваше 200 денари! Па добро бе мајко му стара, каде се наоѓаме ние, во Парис, Њујорк, Амстердам, Солун… каде.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.