ЗанимливостиМакедонија

„Овој е бетер од аболициранот муртинец“: Таче ни порача да им кажеме на роднините да облечат џемпер

„Овој е бетер од аболициранот муртинец“: Таче ни порача да им кажеме на роднините да облечат џемпер

Ако може во една Германија во зима да се облече џемпер, и тоа по дома, тогаш може и во Македонија, ќе порача на една од неговите трибини премиерот Димитар Ковачевски, додавајќи дека во овој периот на слави сите на пријателите и роднините треба да им го кажеме тоа.

Овој е бетер од аболициранот муртинец, коментира јавноста, а Ковачевски продолжи со строењето на неговите министри:Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.