Балкан

ОВИЕ КАКО ТАНЧЕРКИТЕ ОД МЕПСО ЏАНАМ…играат

(ВИДЕО) Во време на пандемија од корона вирус – 150 ловџии на прослава со танчерки на српска музика

Опааа

Светот се уште е во паника од корона вирусот, во Германија се ќе биде затворено до средината на месец февруари, во низа други земји се донесуваат радикални одлуки. Сепак, Балканот како да е имун на сето тоа. Особено земјите околу Македонија, па веројатно и нашата, каде мерките значително се олабавуваат. Уникатно видео ни доаѓа од соседна Бугарија, каде ловџии се одлучиле да прослават со забава на која имало околу 150 гости и неколку танчерки. Забавата била на српски хитови, а забавата се одржала близу местото Габрово. Како изгледало сето тоа погледнете во продолжение:Македонија

Заболени
101,214
Мртви
3,111
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 26/02/2021 - 11:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.