Занимливости

Овие денови, преку емисари, Грујо барал прошка од Заев за сите злодела против него, се нудел како конструктивна опозиција?!

Многу интересен феномен се случувал овие денови.

Како полека се руши СВАРОВСКИ БЕДЕМОТ кој го штитеше Грујо и неговата тајфа од одење во затвор, откако се гледа на анкетите и по посетеноста на митинзите дека ВМРО ДПМНЕ ќе биде масакриран на локалните, Грујо се повеќе се плашел дека ќе биде долго во опозиција и дека ќе оди во затвор и дека му се тресе фотељата во ВМРО ДПМНЕ, па му се нудел на Заев како конструктивна опозиција и барал прошка за сите злодела против него?!?!

Преку емисари му нудел извинување за претепувањето во собрание, за обидите за местење за пуч, поткуп и останати судски процеси, дури и за апсењето за Глобал кога Заев беше амнестиран од Црвенковски, а потоа се покажа дела целиот процес околу Глобал бил политичка монтировка на режимот на ВМРО ДПМНЕ.

Заев бил изненаден од ова однесување на Груевски, не очекувал Грујо толку да се понижи и дури и да ги нуди своите најблиски соработници да одат во затвор само за тој да се спаси?!

Но дознаваме дека ништо од тоа нема да му помогне, ќе го знајде се што му следува, пораз на изборите, клоца во газ од партијата, затвор и конфискација на се што има украдено!!!

 Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.