ЗабаваЗанимливости

oваа изиграва дека е градски крем ее Зои зорице мислиш те заборавивме маа

(Галерија) Зои Блаж направи раскошна моминска забава покрај базен

Почитувани,

Во врска со Вашиот текст на линкот прилог кон овој допис, Ви укажувам дека правите штета на мојата чест и углед на начин што ме клеветите дека сум стори наводно некаква кражба, иако за истото немате доказ.
Поради тоа, Ви укажувам на потребата од целосно бришење на таквиот несоодветен наслов или евентуално го адаптирате но без содржини со кои повторно би сториле клевета према мене.
Доколу не го прифатите ова мое укажување и не пристапите кон отстранување на штетните последици во најкус рок, ќе бидам приморана да покренам соодветна судска постапка против Вас заради утврдување на Ваша одговорност за истото.

Со почитување,
Зои Блаж

Поранешната пејачка и мејкап-артист Зои Блаж направи моминска забава со другарките на базен. Пред свадбата со словенечкиот ракометар Тадеј таа уживаше во друштво на своите најблиски другарки со кои направи моминска за паметење во изнајмена вила со базен.

Таа и ракометарот Тадеј се запонале случајно пред 5 години преку социјална мрежа.

Зои во интервју за „Репортер“ раскажа дека уште како дете сакала шминки, а кога била тинејџерка, често добивала пофалби за својот труд. Покрај себеси, ги шминкала другарките и роднините за свадба, кои постојано ја терале да почне нешто свое, но таа не се чувствувала спремна. Сепак, еден ден одлучила да направи свој профил и да почне да шминка. Таа веќе пет години успешно се занимава со оваа работа за што сведочат нејзините задоволни клиентки и препораки.

Но, покрај шминкањето, Зои се занимава со пеење уште од дете. Почнала со „Златно славејче“, потоа во Средното музичко училиште „Илија Николовски-Луј“ и на крајот се запишала на Музичката академија, каде што студиите моментно ѝ се во мирување. Професионално почнала да пее на 16 години со настапите на „Сунчане скале“ во Црна Гора, на фестивал во Врњачка Бања, на „Охрид фест“ итн. Досега има 8 песни.

 

Позната македонска пејачка крадела во бутик во ГТЦ? | Maxim http://www.maxim.mk/poznata-makedonska-pejachka-kradela…Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.