ЗанимливостиМакедонија

Оваа година дада трчаше по шпицниот

Скопје и оваа година по 18-ти пат беше горд домаќин на над 8500 професионални тркачи, рекреативци, млади тркачи и бројни поддржувачи од 47 земји од целиот свет вклучително и Македонија. Градот Скопје покрај тоа што финансиски ја поддржува оваа голема спортска манифестација која ги промовира Скопје и Македонија како спортска и туристичка дестинација, исто така овозможува и логистичка поддршка од градските јавни претпријатија со цел успешно одржување на овој спортски настан.
Им упатувам искрени честитки на победниците и учесниците на сите трки, како и на волонтерите чија поддршка секоја година допринесува за уште поуспешна организација на Скопскиот маратон.
Можно е да е слика од 4 луѓе и луѓе што стојат
Можно е да е слика од 11 луѓе, луѓе што стојат, луѓе во движење и пат
Можно е да е слика од 7 луѓе, луѓе што стојат и надвор


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.