Живот

ВИДЕО: ОВА ВО БИТОЛА Е НЕПРОСТЛИВО, ЛУЃЕ, НЕЛУЃЕ ЛЕШЕВИ, ПАЦИЕНТИ СВЕ ЗАЕДНО

Сликите се веродостојни.

Директорката на клиничката болница Битола, докторката  Билјана Гагачовска, потврдува дека  ова се случило вчера во болницата со која раководи, но дека не станувало збор за ковид пациенти туку за лица што починале во тријажниот оддел. Таа тврди дека законска обврска на секоја здравствена институција е пациентот кога ќе почине два часа да остане во институцијата, а дека фотографиите се снимени во тој меѓупериод, кога се информирале семејствата, кога се повикувало погребно претпријатие и кога се организирало пренесувањето на починатите во болничката мртовечница.Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 10:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.