Колумни

Ова се мерките? Навистина? Не ми се верува

Ова се мерките? Навистина?
Не ми се верува. Мачкање очи или што би рекле браќата срби, тресла се гора, родио се миш.
⛔Дрва, пелети, брикети на 100 посто качени, башка и НЕМА.
🚫Поскапени цени на основни продукти, мерки НЕМА.
⚠️ Ќе тонат општините во долгови а ќе ги качат цените кон сервисирање на услуги кон граѓаните, оти и за нив мерки НЕМА.
⛔За граѓаните со ниски примања и приматели на социјална помош мерки НЕМА, ама ќе донеле.
Кога, ми е прашањето?
✅Ама за репрезентации и шетање по странство на функционерите и бифето собраниско фул со храна по евтини цени, та дури смешни, ИМА.
Не заслуживме ваква негрижа…
КОВАЧЕВСКИ : НЕМА ДА ИМА ПОВЕЌЕ ТРОШЕЊЕ 20.000 ЕВРА ЗА МОРСКА ХРАНА И ЛЕШНИЦИ ВО БИФЕАТА, ТОА БЕШЕ РАМКОВЕН ДОГОВОР ШТО ЗНАЧИ ТАА ХРАНА ЌЕ СЕ
Ќурка од памет ме извади.. Како се шлакнати од прв до последен јас очекував војна на Русија да и објават ретардите.. Кога тоа лоповите решиле струја да “субвенционионираат..”..!?
p.s. Овие еден денар ако субвенционираат а да не го украдат и него јас гол ќе шетам среде бел ден среде плоштад.. 😁😁😁
Можно е да е слика од 4 луѓе, седнати луѓе и текст кој вели „MAKF пoHиJA ковачевски кажа зошто го свикал вонредниот прес: 80% субвенционираме сметката за cTpyja за 650.000 домайинства 2022 DO 21:48 на PEL RE REPI IA“


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.