Забава

Oва е ВИЦ: Голема предност: За ВМРО-ДПМНЕ би гласале 38,6 отсто од граѓаните, за СДСМ 21,8

Дека ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ на претстојните избори се изјасниле 38,6 % од испитаниците. За СДСМ поддршка би дале 21,8 %., стои во најновата анкета на Институтот „Димитрија Чуповски“.

Ова значи огромна предност  и сигурна победа пред локалните избори в недела.

извор куртон телевизија Ибица НОВАПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.