Балкан

Ова е синот на Аркан: Никола работи во американска фирма и има богат дедо

Можеби е цртан на текст

Можно е да е слика од текст

Можно е да е слика од текст

Синот на Жељко Ражнатовиќ, Аркан Никола (39) се врати од САД во Србија.Тој  се ожени со ќерката на бизнисменот Обрад Сикимиќ (63), поранешен сопственик на фирма, кој во 2018 година беше уапсен под сомнение дека со своите соработници оштетил фирма од Загреб за 20.000.000 евра.

Никола живее со сопругата и ќерката во нејзиниот стан во Врачар, а недалеку од таму има свој стан кој му го оставила баба му Славка, мајката на Аркан. Работи во американска компанија и добро заработува. Но, тој не сака да се знае дека е во Србија, па максимално ги избегнува медиумите.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.