СветСекс

Ова е најзгодната политичарка во Европа – преку неа Берлускони добивал малолетни проститутки

Никол Минети, покрај поврзаноста со бунга-банга забавите, била осудена и на 3 години условна казна поради финансиски малверзации.

Во најдобрите денови од владеењето на Силвио Берлускони во Италија, титулата „најзгодна“ политичарка во италијанската Влада ја имала Никол Минети – поранешна забна хигиеничарка која влегла во светот на политиката токму поради Берлускони.

Таа била во центарот на вниманието во текот на аферата околу неговите бунга-бунга забави, а како што пишуваат италијанските медиуми, токму Никол помагала во носењето малолетни проститутки на забавите на Берлускони.

Поради тоа се појавила и на судењето на поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан.

Никол Минети, покрај поврзаноста со бунга-банга забавите, била осудена и на 3 години условна казна поради финансиски малверзации.

Нејзината политичка кариера траела многу кратко, но затоа останала запаметена како една од најзгодните политичарки во Европа.

 

 

 

 

Македонија

Заболени
17,977
Мртви
739
Излечени
14,959
Активни
2,279
Last updated: 01/10/2020 - 05:11 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker