Црна Хроника

ОСУМДНЕВЕН ПРИТВОР ЗА ЕМИЛ ЈАКИМОВСКИ

Foto

Одреден осумдневен притвор за Емил Јакомиовси којшто се закануваше на новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска. Судија на претходна постапка определи притвор од опасност од бегство, но и можност за повторување на делото. Обвинителството го сомничи за три кривични дела, загрозување на сигурноста од член при вршење семејно насилство), загрозување на сигурноста по пат на информатички систем, како и Неизвршување на судска одлука од член 377 став 5.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:11 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.