Македонија

Осум месеци казна затвор за лицето кое му се закануваше на градоначалникот на Кавадарци

t

Осум месеци казна затвор доби лицето кое му се заканување на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

За информацијата известија од Основен суд Кавадарци, од каде велат дека по одржаната главна јавна и усна расправа по Кривичниот предмет К.бр.191/22 спрема обвинетиот З.Б. од Кавадарци за кривично дело „Загрозување на сигурноста“ од член 144 став 4 од КЗ, судот донесе пресуда со која обвинетиот го огласи за виновен и му изрече казна затвор во траење од 8 месеци.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.