Македонија

Остварен разговор Мицкоски- Заев, следува прес конференција на Мицкоски

Доцна попладнево се оствари разговор помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Владата, Зоран Заев за што премиерот го информираше за она што го постигнал како решение со Грција.

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека следува прес конференција на која ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:15 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.