Македонија

Основачот на СДСМ Куманово Миле Арсовски: Го поддржувам Димитриевски затоа што покажа како се работи за сите граѓани, a Зајко е цепаница

Голем број истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и Миле Арсовски застанаа со поддршка зад независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и граѓанскиот концепт „За наше Куманово“.

„Го поддржувам Максим Димитриевски затоа што покажа како се работи за сите граѓани. Тој е социјалдемократ и секогаш се бори кумановци да живеат подобро. Вечерва, со моите партиски другари му ја дадовме поддршката затоа што ја заслужува. Му посакуваме многу успех во недела“, рече Миле Арсовски, еден од основачите на СДСМ Куманово.

На 31 октомври, во Куманово победуваат граѓаните! На 31-ви октомври во Куманово победува слободната мисла и идеја за подобра и похумана општина, за развојно и чисто Куманово.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:15 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.