Колумни

Организирал Денесоски, платил направил сега мрчите абе ја такви ко вас би ве тепал не да ве бркам

овие од а1 он гејовите стварно се говна

Од денеска активно се спроведува и вакцинацијата во салите во Охрид и Битола. Процесот се одвива непречено и во најдобар ред, а заинтересираноста е голема помеѓу граѓаните. За да обезбедите ваш термин во еден од овие региони, пријавете се преку онлајн платформата www.vakcinacija.mk . Со вашата заинтересираност ќе придонесете до побрза и поефективна имунизација на целокупното наше население.
Можно е да е слика од внатре
Денесоски вели дека опремувањето на вакциналниот пункт чинело 800 илјади евра, а се било платено до него, односно „СОС Балкан медиа“. „Општина Охрид има 0 денари трошок, Министерство за здравство 0 денари трошок, Здравствен дом 0 денари трошок, Општа болница 0 денари трошок. Се што гледате е од ‘СОС Балкан медиа’“, додава Денесоски.


Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.