Црна Хроника

ОПЕТ РЕКЕТ ДЕЧКИ У АЕРОДРОМ. ГОРИ АВТОМОБИЛ НА ПАРКИНГ ВО АЕРОДРОМ Жителите од зградата во паника ги напуштиле домовите, велат дека слушнале експлозија (ФОТО)

Жители од зградата во паника ги напуштиле своите домови, а командирот на Противпожарната единица, Владимир Симоновски, за порталот Нова изјавил дека нема потреба од вознемиреност и дека не постои никаква опасност за зградата.

Вечерва, нешто по 19 часот, избил пожар во скопската населба Аеродром, поточно на улицата Методија Шаторов Шарло, каде што се запалил автомобил паркиран на паркинг.

Како што објавија дел од медиумите, пожарот настанал покрај станбена зграда во Аеродром, а засега не е позната причината за пожарот.

Жители од зградата во паника ги напуштиле своите домови, а командирот на Противпожарната единица, Владимир Симоновски, за порталот Нова изјавил дека нема потреба од вознемиреност и дека не постои никаква опасност за зградата.

Соседите рекле дека слушнале силна експлозија и веднаш излегле надвор, а тогаш забележале дека автомобилот е во пламен.

Освен материјалната штета, повредени нема.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.