Балкан

Oпасен клан сака да го убие Вучиќ

Oпасен клан сака да го убие Вучиќ

Министерот за полиција Александар Вулин дека оперативните сознанија покажале дека опасен клан сака да го убие претседателот Вучиќ.Документирани се околу 1800 раговори кои покажале дека тој е метата.За кого станува збор не сакаше да каже но вели дека не е само кланот на Веља невоља туку и дека има други криминалци кои го сакаат Вучиќ мртов.

Додека Радоје Звицер е на слобода безбедноста на претседателот е загорзена. Тој влезе во борба со криминалот и затоа е мета. Неговата ликвидавија би ја втурнала земјата во хаос а тоа е состојба кога криминалците завладуваат.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.