ЖивотЗанимливости

OOO ПРИНОВА НАША ЛЕНЧЕ СЈО НОСИ БЛИЗНАЧИЊА, ТОП КО ЈЕ ТАТА? СМЕ ДА СЕ ЗНА ИЛИ У ПРЕДИСТРАГА Е?

Гушнати новинарката Сашка Цветковска и обвинителката од СЈО Ленче Ристова, Ленка е бремена па се честита четворка..и ние се придружуваме кон честитките

ЧЕСТИТКИ ОД ДОКАЗ ДО ЛЕНЧЕ НИЕ СИ ЈА САКАВМЕ ОДУВЕК ЗНАЕ ОНА…

Поранешната обвинителка на СЈО Ленче Ристовска е бремена со близнаци.

Ова вест на својот Фејсбук профил ја соопшти новинарката Александра-Сашка Цветковска, која сподели фотографија од нив двете во прегратка, потенцирајќи во статусот дека на фотографијата се наоѓаат четири лица, со што откри дека Ристовска очекува близнаци.

– Не само пријател, туку инспирација. Еден ден се надевам дека општеството ќе го цени тоа што таа ни го даде со својата храброст, интегритет, светлина и убавина. И ќе и дозволи да направи повеќе и вистински да придонесе во глобалната борба за правда и еднаквост. Милостивата храбра суперпаметна Ленче која прави сите да се чувствуваме мали. Меѓу неколкуте најдобри во Македонија. П.С. Ние четворицата, напиша новинарката Цветковска.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.