ЖивотЗабаваЗанимливостиТОП

Она останува вечита швалерка-леле јас колку го сакам, ми вети дека ќе ја остави и ќе ме земе мене

„Расипикуќи“ со намера или невини „жртви“?

Скоро ниедна разумна жена не би рекла дека би имала афера со женет маж, но сепак знаеме дека ваквите ситуации не се толку ретка појава. И додека го осудуваме нивното неморално однесување, ви ги пренесуваме нивните „причини“ и оправдувања.

Ако прашате илјада немажени жени дали некогаш би имале сексуална врска со женет човек, 99 отсто би одговориле дека нема никакви шанси тоа да им се случи. Но, сепак, порано или подоцна, дел од нив ќе го направат баш тоа. И, иако е тешко по ова прашање да се најдат статистички податоци, сепак некое проценки велат дека околу 15 до 20 проценти од немажените жени во својот живот, барем еднаш ќе имаат афера со женет маж.

Зошто се случува тоа?

Причината поради огромната разлика помеѓу изјаснувањата по ова прашање и реалноста на дело, не е поради желбата на жените да се прикажат како „добра девојка“. Најчесто, поголемиот број од нив свесно се противат на идејата да имаат афера со маж кој веќе е во брак, но кога ќе запознаат одреден тип, тие не го перцепираат како „женет“, туку како „убаво и добро момче од работа кој има одвратна жена“.

Имате ли иднина ако сте во врска со оженет човек - Поглед.мк

Eве уште неколку паметни размислувања

1.

Затоа што женетиот маж можеш да го користиш исклучиво за сексуален однос во полна дискреција. Е сега некој ќе рече зарем тоа неможеш со слободен? Можеш али слободниот досаѓа секој ден, овој неможе секој ден да се вади од дома и поради тоа не е досаден. Значи не те бара секој ден, не ти звони после 12 кога ќе испие три чаши плус, не те раскажува на пола град, повеќе се плаши од тебе и плус повеќе му допринесуваш за неговиот брак. Значи жена му треба да биде благодарна бидејќи такво внимание немала добиено со години :icon_lol:

Имате ли иднина ако сте во врска со оженет човек – Sokace

2.

Oвде жртва може да биде само сопругата на мажот кој изневерува и децата.Додека таа го чека да се врати од работа тој се “работи”со швалерката.Како може швалерката да биде невина жртва кога се одлучила од самиот старт да брка зафатен маж?o_OИ двајцата се виновни овде не само едната страна.
Па и уште ако тој ја остави на крај а таа се реши да раскаже на неговата сопруга еве ти пример за снимање на шпанска серија.
99 посто ке премолчат дека биле во врска со оженет маж но останатиот дел или ке се пофалат дека биле со мажи од ваков вид или ке се правдат дека не знаеле дека се зафатени.Yeah right…
Koлку и да е лоша вештерката дома никогаш не треба да се зафатиш со оженет.Нема да глумам добра девојка ама на оние кои се во ваква ситуација можам да им речам Амин:)

Влегов во врска со оженет човек, не се надевав на ваков пекол - Галама

3.

Едноставно, девојката на ваков начин се докажува себе си како попривлечна, поубава, попожелна, од жената на мажот.
Кога би бркала маж кој не е во брак и нема девојка, тоа за неа не би значело ништо посебно.
Ама да бидеш попосакувана од нечија венчана сопруга… е тоа значи многу… Плус тоа влијае на либидото, нешто како фетиш.
Сѐ на сѐ, билдање на сопственото искомплексирано его и нерационално расчустување со чуството на пониска вредност.

Исто така, и погрешната перцепција на девојката дека женетиот маж докажал дека е способен да се грижи за некој со самото тоа што стапил во брак. Тоа веднаш го става во групата на искусен мажјак, кој знае што ѝ треба на една жена, а девојките баш тоа ги пали.

Исповед на млада девојка- Влегов во врска со оженет а не се надевав на ваков пекол | Сител Телевизија

4.

Сум ги прашувал и девојките што ташак бараат со мажени, а и момците зашто швалеркава иако знае дека се мажени оди со нив. Добар дел од одгворите беа дека е ради дискреција. Кога женско сака да си се исфура и пр..бе, женетиот и е гаранција, затоа што е женет. Она знае дека он ќе молчи за да не си го загрози бракот па може да се олабави и да не се замара.

2. Предизвик

Сте се запрашале некогаш зошто го трпи него иако е коцкар, наркоман, пијаничишта, ја вара и е безобразен, а кога се е во ред и кога ја гледа како бубрег во лој веднаш му раскинува? Жените имаат потреба од нешто интересно да им се случува, па макар и негативно оценето (чак што више кога е негативно е и поадреналински). А има ли поинтересно и повозбудливо од тоа да посегнеш по забранетото овошје и да бидеш нечива швалерка. Нема. После си прават муабет со другарките и се кикотат а другарките и завидуваат (ко демек да добила Нобелова награда работава) како тоа она живее возбудливо и интересно и авантуриста тоа е женски превод на терминот ороспијашање. Ороспијашењето е возбудливо, забавно и авантуристички за жената. Ама да не се вреѓаме она не е ороспија, она е девојка која знае што сака во животот, знае како да ужива и останати атрибути што на жалост младинава (ај бе брат не биди толку затуцан и заостанат) ги прифаќа како вредности.

3. Сигурност, стабилност, материјал за врска

Во недостаток на квалитетни мажи деновиве односно во изобилие на пеери, метросексуалци , и хипстери , односно во време кога дури и старомодните сељаци (раскопчана кошуља, златен ланец од 200 кила, тетоважи и бодибилдинг) се гледаат како пак некоја си добра алтернатива, женетите се пак на цена бидејќи по некоја си женска логика чим е женет мора да е асален. Се сеќавате на синдромот кога немаш женска сите ти акаат корпи ама кога ќе фатиш женска одеднаш секоја сака да ти го пу..?

Бидејќи женско е оперирано од непотребни работи како чест, почит и достоинство, водејќи се по политиката тоа што денес ми е убаво на душичката тоа е правилно посегнуваат по туѓи мажи. Прво започнуваат како точка еден или точка два односно се про..ува за да не ја знаат или си вика еј женет е ај да видиме колку ми е голема вагиналната моќ. После тоа го гледа дека е стабилен, се удомил, има плата, кола, грижлив татко па се заљубува во него. Делот дека е женет го става во мозочниот подрум негде со БеЕмИксот од второ оделение и предизвикот од тоа да го из.бе, се заменува со предизвикот да го лапне скроз за самата себе. Тоа што паралелно се фука и со неа и со жена му е нерелевантно (види објаснување за почит чест и достоинство). Важно е да се разведе со кучката а да се мажи за мене, работа што во реалност ретко се случува, бидејќи ретко кој со формиран брак, деца, фамилија освен во ситуации кога бракот е крајно лош, би ризикувал ради спортско-рекреативно ку…ње да си го уништи тоа. Она останува вечита швалерка-леле јас колку го сакам, ми вети дека ќе ја остави и ќе ме земе мене (даденото ветување датира од септември 1999та) а он си тера лезет на к..от.

А да, да не заборавам, овој муабет од горе им го правам и лице во лице.
Нормално јас сум шовинистот, заостанат во 21 век, немам сенс за што значи слобода, либералност, авантуризам, живеј го секој живот како да ти е последен, не знам што е вистинска љубов, не се разбирам во женски длабоки чувства, не сфаќам дека љубовта е комплицирана и не секогаш може да се откажеме туку-така од нешто што го сакаме, дека секогаш имало светло на тунелот од Катланово.

Исповед на млада девојка: Влегов во врска со оженет, но не се надевав на ваков пекол

5.

Жените од мажот бараат единствено сигурностстабилност и потенција и женетиот маж во својата потсвест го доживуваат како реализирано битие и си викаат: “Кога некоја друга жена нашла кај него нешто мора да ги има исполнето овие услови, пред се потенцијата”.
Ова е феномен што важи не само за женетите мажи туку и за мажите кои се зафатени и имаат девојки. Еве да замислиме ситуација некој тип влага во кафич со девојка и сите singl девојки го загледуваат и многу му се поголеми шансите да фати друга женска во кафичот додека е во женско опкружување отколку да излезе сам без девојка или со другарите во машко друштво.
Чудни се тоа жените, a можам да речам и глупави зашто веднаш од старт ги отфрлаат мажите што се singl кои повеќето се несигурни во себе што е нормално и тоа е одбивно за жените, но тоа е дел од женската психа да се натпреваруваат меѓу себе и самите со себе во обидот да фатат маж што е потентен и животот на некој начин е натпревар и на ова поле, за разлика од мажите ќе се испотепаат меѓу себе кој од нив да ја фати најубавата singl женска која ќе се појави пред нив, зашто кај секој маж зафатената или мажената жена му е одбивна од старт.

 

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.