Топ2

ОЛИВЕР И ЦРКВАТА СО НАШ КОМЕНТАР

рубрика: ВЕРАТА НАША РИСЈАНСКА

komentar
Vo tekstot napisal manastirot mu e gordost
А гордоста е првиот грев во христијанството
bigorski.org.mk › slova › pouchni Гордост и Смирение II дел – Развојот на гордоста …
Два пата се еден е гордост гаволски и другиот смирение божји
Овој ко шо рече учел за поп треба да знај и да не вели гордост
Ама ете си пишал
За параклиси празници и житија можи да се пиши,мене ако ме прашваш за цркви ,гледаш веќе не ги ставам,оти за велигден ги затворија црквите ,и за празникот на пресвета најлони послаа низ црква,па зошто да му ги рекламираме кога се лажни тие по црквите
Фотографија на Oliver Spasovski.

Во годината кога манастирот „Свети Јован Бигорски“ прославува 1000 години од своето постоење, ми претставува огромно задоволство од Бигорскиот старец и игумен на Свештената Бигорска Обител, Епископ Антаниски г.Партениј да го примам овој орден за посебни заслуги и придонес за манастирот „Претеча“ од I ред со ликот на пречесниот Претеча.

Бигорскиот манастир е наш спомен над времето веќе десет века. Тој е гордост на сите нас и поттик да создаваме дела, вредности и добрини кои ќе останат и после нас и ќе ги инспирираат младите и следните генерации да продолжат по нашиот пат, по добриот пат.

Фотографија на Oliver Spasovski.

Фотографија на Oliver Spasovski.

Фотографија на Oliver Spasovski.

Фотографија на Oliver Spasovski.

Фотографија на Oliver Spasovski.

 Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:32 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.