Забава

Оливер демантира: Тик токерките биле од шкаљарскиот клан чекале пасоши не се наши вработени, ние им понудивме руски вакцини да ги боцнеме…

сатира

Министерството за внатрешни работи демантира дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток

-Министерството за внатрешни работи ја демантира дезинформацијата објавена во вашиот портал дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток.

Одделот за внатрешна контрола криминалистички истраги и професионални стандарди ги изврши потребните проверки и констатирано е дека видеото е снимено од странки, а не од вработени во МВР, во ходник во зградата на МРТВ, каде е сместено одделението за странци, и каде не е ограничено движењето на странките, стои во демантот од МВР.

Нема достапен описМакедонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.