Живот

Охридскиот бизнисмен Лазе Танески седна во пратеничката клупа

Лазе Лаки е сопственик меѓудругото на хотелот Лаки во Охрид

Охридскиот бизнисмен сопственик на хотелскиот комплекс „Лаки спа“Охрид и претседател на ОО СДСМ Охрид Лазе Танески , официјално седна во пратеничките клупи во собранието на РСМ .Танески 3 години ја предводи ОО на СДСМ Охрид и на предвремените парламентарни избори беша трето позициониран на листата на коалицијата Можеме предводена од СДСМ во 5-та изборна единица.Танески во собранието на РСМ влезе согласно протоколите за заштита од Ковид 19 (N 95).

 Македонија

Заболени
89,463
+71
Мртви
2,739
+13
Излечени
74,800
Активни
11,924
Last updated: 20/01/2021 - 21:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.