Црна Хроника

ОХРИД 1 ПИШУВА: Шампионска кражба во Охрид – струмички музичари украле теписи од хотел каде свиреле на свадба

Музиканти од Струмица кои имале ангажман во хотел во Охрид, кога ја собирале музичката опрема ги украле и теписите. Заедно со опремата ги ставиле во комбето. Оваа кражба била евидентирана на видео надзорот. Менаџерите на хотелот им кажале дека имаат видео доказ дека ги украле теписите и доколку не сакаат да ги пријават во полиција истите веднаш да ги вратат.

Така оваа шампионска кражба остана не пријавена во СВР Охрид, а теписите се повторно на своето место.

ИЗВОР: ОХРИД 1Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.