СветСпорт

Oфицијално: Ѓоковиќ пак е приведен, во секој момент ќе го депортираат

Можно е да е слика од текст

Новак Ѓоковиќ повторно е уапсен и австралиските власти имаат намера да го депортираат …

Федералниот суд во Мелбурн ја поништи одлуката на австралиската влада за укинување на визата за најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ и нареди негово ослободување.Новак Ѓоковиќ во моментов е приведен и чека депортација.

Aпсењето го потврди и неговиот брат Ѓорѓе.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.