Балкан

Од утре Црна Гора ги отвора границите за Македонците

Идиоти се хрватите печалат додека црногорците спијат

Македонија

Заболени
17,629
+146
Мртви
725
+3
Излечени
14,581
Активни
2,323
Last updated: 27/09/2020 - 23:56 (+02:00)

Од утре, 15 август, Црна Гора ќе ги отвори границите за државјните на Северна Македонија, Србија, Албанија и Босна и Херцеговина.

Ова утрината за црногорскките меиуми го изјавил директорот на Институтот за јавно здравје на Црна Гора, Бобан Мугоша, пренесува РТС.

Иако не е уште официјално прецизирано под кои услови ќе може да се влезе во оваа држава, Мугоша рекол дека најверојатно ќе биде потребен негативен ПСР тест. Ова денеска ќе биде и официјално објавено, пренесува РТС.

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker