Балкан

Од утре Црна Гора ги отвора границите за Македонците

Идиоти се хрватите печалат додека црногорците спијат

Од утре, 15 август, Црна Гора ќе ги отвори границите за државјните на Северна Македонија, Србија, Албанија и Босна и Херцеговина.

Ова утрината за црногорскките меиуми го изјавил директорот на Институтот за јавно здравје на Црна Гора, Бобан Мугоша, пренесува РТС.

Иако не е уште официјално прецизирано под кои услови ќе може да се влезе во оваа држава, Мугоша рекол дека најверојатно ќе биде потребен негативен ПСР тест. Ова денеска ќе биде и официјално објавено, пренесува РТС.

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 19:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.