Занимливости

Од срам за кого треба да трчаат, позајмуваат советници од други општини

Цена Митревска, член на ВМРО-НАРОДНА партија, кандидат за советник на Кисела Вода. Прво беше член на ВМРО-ДПМНЕ, па среќата си ја побара во ВМРО-НАРОДНА! Еве сега трета среќа, па може ќе бидне, мало сутра! Собрал Филип Темелковски збирулштина од луѓе кои нигде не ги сакаат, па ги става на советничка листа. Ама и го разбираме. Кој ќе му прифати да му трча кога се што кажа излажа. Цели девет месеци не се појави во јавност. Работел, а не се појавувал во јавност за да не го фотографираат. И сега ете, збирулштина собрана и ќе бара втор мандат. Инаку Цена 8-9 години живее во Ѓорче. Ама нема кој, па кога нема кој, тогаш нека биде било кој!

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.