Живот

Од сјаеви за уста, заработила седум цифри

kajli2

Кајли Џенер со само 19 години успеа да се искачи на второто место како најбогата членка на кланот Кардашијан-Џенер, со што влезе во листата на Форбс за најбогати луѓе под 30 години за 2017 година!

Успехот на Кајли се должи на нејзината линија за козметика и на линијата за гардероба што ја има заедно со својата сестра Кендал Џенер. Секој производ од линијата за козметика на Кајли се распродава веднаш откако ќе биде пуштен во продажба, а официјалните извештаи велат дека таа направила богатство од седум цифри само со продажба на сјаеви за уста!

Кајли се најде на второто место веднаш зад својата сестра Ким Кардашијан, што е неверојатно со оглед на фактот дека сите сестри се многу познати и успешни. Сепак, минатата година Ким заработила 51 милиони долари, а Кајли 18 милиони долари .

Македонија

Заболени
25,473
Мртви
874
Излечени
18,047
Активни
6,552
Last updated: 23/10/2020 - 11:11 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker