Македонија

Од СДСМ некој одговара само кога има борба на клановите

Од СДСМ некој одговара само кога има борба на клановите

Никогаш никој не одговарал од СДСМ, па зошто би одговарал сега, коментира новнарот Драган Павловиќ Латас во врска со инцидентот со центарскиот градоначалник Саша Богдановиќ.

Во Меѓународен сојуз сведок вели дека му ги дал парите на Боки 13 зашто таму биле дваја од СДСМ, авторитети. Едната е веќе осудена, а другиот е поранешен генерален секретар, Александар Кирацовски. Одговара ли Кирацовски? Не е повикан ниту за сведок, вели Латас.

Рашковски е жртва на внатрепартиска борба.

Рашковски го предадоа неговите. Од каде ни нам документи од Кабинетот на генералниот секретар на Владата? Некој од Владата ги дал, вели Латас.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.