МакедонијаТОП

ОД ИДНИОТ МЕСЕЦ ЌЕ ПОСКАПИ СТРУЈАТА

НОВО ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА ❗
📌 Покрај досегашното поскапување на електричната енергија од 30%, се очекува ново до крајот на месецот.
➡️ Регулаторната комисија за енергетика и нејзиниот предводник Марко Бислимовски ќе трошат по 5.000 евра дневно за оперативни трошоци, по 80 евра дневно за кафе и милиони за непродуктивни трошоци, а народот ќе плаќа ПОСКАПА СТРУЈА ❗
📍 ИЗБОРИ СЕ РЕШЕНИЕ ЗА КРАЈ НА НАЦИОНАЛНАТА КАТАСТРОФА.
Можно е да е слика од текст


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.