Занимливости

Обвинител од СЈО доби унапредување

Обвинителот Гаврил Бубевски денеска е избран за шеф на скопското обвинителство.

Тој се споменувал и како наследник на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески, кој се очекува да биде избран за Уставен судија.

 

Бубевски доаѓа на местото на Сашо Рајчев кој ја напушти позицијата откако беше избран за виш јавен обвинител. Скопското обвинителство без шеф беше половина година.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.