МакедонијаЦрна Хроника

Објавено видео од пукањето кај Скендербег

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот кај вчера се случи кај плоштадот ,,Скендербег”, кога групата демонстранти се упатува кон Владата.

Од видеото се гледа група луѓе кои стојат пред хотелот „Де Кока“ на платото на паркингот „Скендербег“ фрлаат со шишиња кон демонстрантите по што настанува судир меѓу двете групи.

Едно лице вади пиштол и пука во воздух. Подоцна, специјална полиција приоѓа до вооружениот маж и го апси.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.