ЖивотТОП

Објавени последните пораки на починатата Ирена – Ќе скинев конци за малку… МАКЕДОНИЈА

ДАЛИ ВО НИВ СЕ КРИЕ ВИСТИНАТА ЗА СМРТТА НА ЖЕНАТА ОПЕРИРАНА НА ГАК

Објавени последните пораки на починатата Ирена – Ќе скинев конци за малку…

Откако „DOKAZM“ неодамна објави за смртта на 33- годишната пациентка, која првично беше примена на Клиниката за гинекологија и акушерство, а потоа и беа направени три операции, сега стапи во контакт со нејзината сестра со која комуницирала во последните мигови пред смртта.

– Би сакала на народот да му покажам што ми пиша додека беше во болница. Сите да видат и да прочитаат дека беше жива ја кажа вистината за фаталната грешка на лекарите, вели Билјана, сестра на починатата пациентка, за Слободен печат.

Пораките кои ќе ги објавиме ја покажуваат болката и голготата како и стравот од исходот од оперативните зафати, низ која поминувала младата пациентка со потекло од Охрид, а живеела во Скопје.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.