ТОПЦрна Хроника

Објавена меѓународна потерница за Сашо Мијалков

Објавена меѓународна потерница за Сашо Мијалков

Кривичниот суд претпладнево добил барање од МВР за распишување меѓународна потерница за Сашо Мијалков и веднаш го одобрил.

May be an image of 2 луѓе и текст

Заради интерес на медиумите во однос меѓунардоната потерница за обвинетиот С.М., ја информираме јавноста дека од страна на надлежното Министерство за внатрешни работи до Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, предпладнево е поднесено барање за согласност од судот за распишување меѓународна потерница за обвинетиот на кој во текот на вчерашниот ден му беше определена мерка куќен притвор со 24 часовен надзор по негово пронаоѓање односно лишување од слобода. Кривичниот совет веднаш по приемот на барањето има донесено решени за согласност за распишување меѓународан потерница од страна на МВР и истото е доставено до барателот, стои во соопштението од Кривичниот суд.

Во на веб страната на МВР стои националната потерница по поранешниот прв човек на УБК.

May be an image of 1 лице и текстМакедонија

Заболени
106,110
Мртви
3,176
Излечени
94,275
Активни
8,659
Last updated: 06/03/2021 - 08:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.