ЗабаваТОП

НУКЛЕАРНА БОМБА: ВЛАДИНАТА ПРЕС СЛУЖБА НЕ ГИ ЧИТАЛА ПРАШАЊАТА НА САШЕ ПОЛИТИКО ДО ПРЕМИЕРОТ ОТИ СЕ СРАМЕЛЕ ТРОПАЛ ГЛУПОСТИ

ПРЕМИЕРЕ, ОВА ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕШ, ТВОЈАТА ПРЕС СЛУЖБА НЕ ГИ ЧИТА НА ПРЕСОВИТЕ СИТЕ ПРАШАЊА КОИ ВИ ГИ УПАТУВААТ НОВИНАРИТЕ, СО ТОА СЕ ВРШИ ЕДЕН ВИД НА ЦЕНЗУРА!

Денеска поставив до душа малце подолго прашање до премиерот, до душа тоа беше и порано поставувано и на други министри и може сум малце досаден со тоа прашање, но сепак ме изненади одлуката на портпаролот прашањето да не се прочита?!?!

Со тоа прес службата самата си решава кои прашања се подобни а кои не се подобни, со што се прави еден вид на цензура врз медиумите?!?!

Премиере, сигурен сум дека ти ова не го знаеш затоа ти укажувам да реагираш до твоите помошници да не го прават ова пак, сите прашања треба да се читаат без разлика дали се кратки, долги, глупи, критички или пофални, оставете го тоа на нас новинарите, не сте вие тие што треба да одлучите кои прашања се подобни а кои не се подобни.

Се надевам овој однос на прес службата кон нас новинарите нема да стане правило и нема да се доведеме во позиција да имаме чувства за владата кои се измешани и збунувачки…

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 19:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.