КолумниМакедонијаТОП

Новиот тим истражители од САД нека почнат од Арсенчо

Спрега помеѓу транзициските криминалци и ОЈО Куманово , започнуваме серијал со огромни криминали за кои Обвинителство до ден денес нема развршница, и така почнуваме точно н егде од средината 2006/ 07/08 г. И редовно ќе објавуваме како што напоменавме 15 г пред 2006, и 15 г после 2006 до ден денес.  Започнуваме со 2006/ 07 . Точно во овој период транзицискиот криминалец Арсо- имаше регистрирано пасат петка  , за кој сведочи целиот град .

Но нештата да станат појасни за неколку месеца За истото возило стигна потерница дека е крадено и истото е користено за тешки кражби и убиство. Интерпол го бараше возилото и под дрво и под камен??? По што лоповот го криеше возилото по Плевњи по селата, и на крај некаде беше исечено на делови ( да не останат траги од него).Прашањето е едноставно кој и зошто до ден денес крие настан , поточно возило кое го бара ЕУ за убиство .? А кое добило уредни документи и собраќајна дозвола во МК. До кај е предметот со лицето кое го користело возилото и на чиее име било регистрирано во Македонија.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.