Забава

Носеле гласачи со автомобили и загубиле 27:0

Прилепчанец објаснува што се случило во селото Бонче каде владеачката СДСМ носела гласачи со свои возила а сепак не успеала да добие ниту еден глас.

Можно е да е слика од 1 лице и текст

“Бонче 27:0 за Борче😁👏. Кога го добив овај резултат помислив дека некаде има скријана камера😁
И да го дополнам постов откако го објавив ми пишаа дека СДСМ однесле две коли во Бонче на гласање.
Па и не е така лош резултатов 27:0😁”, пишува прилепчанецот на Фејсбук.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:30 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.