Македонија

Нора Шаќири за ТВ 24: Според гласините, моето разрешување е заради кандидатурата на брат ми

Нора Шаќири, поранашната директорка на театар „Комедија“, во емисијата „24 анализа“ објасни дека била разрешена по анонимна пријава за мобинг и дека е извршена инспекција која донела записник во кој не можеле да дадат инспекциска мерка

„Анонимниот точно ја раскажал целата приказна. Точно е дека водев три дисциплински постапки согласно законот. Спорната постапка е дека човекот кој беше казнет беше три дена отсутен од работа, немаше денови за користеше и беше на одмор. Требаше да му дадам отказ, но комисијата реши да биде казнет со 30% од платата на шест месеци. Едната постапка е се уште во тек зошто човекот се жалеше и управниот одбор ќе донесе некаква одлука. Ниту јас и брат ми Бени сме членови на таа партија. Од партијата нема да кажат дали е реваншизам. Од она што го слушам во јавноста, е дека да и јас сум им благодарна што ми ја испорачаа фактурата заради кандидатурата на Бени која е скапо платена, рече Шаќири.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.