КолумниТОП

Ниту е воџа,ниту е маалец,ниту е другар,ниту ќе биде Градоначалник. Со еден збор кажано Цанде е нафатиран к.њ кој мисли дека со пари се се купува

“Окезениот” или Цанде, преставува само продолжен мандат на Златко Марин. Доволно е само да погледнете колку само ќутел, присуствивал и по потреба на партијата гласал во собранието …
Толку е компентентен …
Да не ве чуди дека е кандидат за градоначалник да го прави истото … да ќути и потпишува градежни дозволи за олигархијага …
Внимавајте за кого гласате добриот другар, воџа, маалец не значи и добар градоначалник !
Можно е да е слика од 1 лице
Можно е да е слика од 1 лице и текст кој вели „MOJOT пратеник 9 александар филиповски ие: 1 6poj на присуства 53 верификација на мандатот: 11.6.2019 бpoj поднесени (предлог закони/амандмани) број на отсуства (оправдани/неоправдани бpoj на излагана на пленарна седница 0/2 број на пратенички прашана 2/0 1/2/0 бpoj излагана на седници работни тела, совети други тела 0 работни тела (член/присуство/одржани) о/одржани) (заменик член/присуство/одржани) 1 ласана 0/0/0 0/0/0 39/0/126/246“


Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:14 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.