МакедонијаТОП

Ништо од бизнисот на Хипо со Канаџаните. Гевгелија му рече- ЈОК

Убедливо речиси сто процентно граѓаните на Гевгелија застанаа зад иницијативата да се спречи обидот на власта во заминување за отварање на рудник за злато на Кожув во непосредна близина на градот. Концесијата на Канадска фирма да отвори рудник неодамна потпиша вицепремиерот Пешевски. По денешните резултати од референдумот потписот на Хипо доби нокаут од граѓаните и би требело да го повлече. Хипо сака ама граѓаните нејкат да им се загадува околината и да дишат загаден воздух и да ја платат со здравјето цената на нечиј бизнис зделки и провизии.

Фотографија на Оставка За Уличарот Владимир Пешевски.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 22:26 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.