Забава

Нина се пролепшала благодарение на вашите пари

Поранешната министерка за финансии никогаш не изгледала поубаво.

Иако многу млада таа може да се пофали со богата кариера и важи за упешна жена во нашата земја.

Пред да се приклучи на Владата, Нина Ангеловска беше на чело на Grouper.mk како извршен директор и исто така работеше како консултант во дигитална економија, развој на бизнис и е-трговија.

 

Во август 2019 година, Ангеловска беше назначена за министер за финансии во Македонија и беше една од најмладите министри во Владата.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Откако веќе не е министер таа повторно продолжи со нејзиите проекти во кои е доста успешна, а деновиве се оддржа и доделување на првите македонски награди за е-трговија за 2021 година “Ecommerce Awards”, во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија. Манифестацијата се одржа во присуство на членките на АЕТМ, поддржувачите и партнерите,а се обрати и Нина, по што следеше и голема забава за сите присутни.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

-ЧЕСТИТКИ до победниците, се надевам дека овие признанија ќе ви претставуваат мотив за уште подобра работа. Да се продава онлајн или да се води е-трговја е исклучително тешко, а уште повеќе и потешко во Македонија. Браво за сите напори, надминати предизвици и успешно менаџирање на е-трговија. Ви благодариме што сте инспирација – Ecommerce Awards се организрираше ЗА и ЗАРАДИ вас.- напиша Нина на Фејсбук и се заблагодари на сите учесници, жирито, соработници и тимот кој работи со неа.

 

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Сепак она што најмногу падна во очи беше стајлингот на Нина.

Таа облечена во темно сива тоалета едноставно блескаше.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Долгиот фустан ја оцрта нејзината совршена фигура, а високиот шлиц на средина придонесе да таа изгледа поженствено од било кога.

 

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Целиот изглед го заокружи со дискретна шминка и совршена фризура како и секогаш.

Приватно, Ангеловска секој слободен викенд или време ги користи за патувања и откривање на нови дестинации.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Тоа впрочем можеме да го видиме и од нејзиниот Инстаграм каде редовно објавува фотки од своите патувања.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.