Занимливости

Николовски на 37 години „згреши“ за македонските фудбалери oн природно е глуп нема веза со годините

Николовски на 37 години „згреши“ за македонските фудбалери

Премиерот Зоран Заев вчера за време на Економскиот форум во Скопје се извини до Грција што напишал „македонска фубалска репрезентација“, зошто, според него, тоа било спротивно на Преспанскиот договор.

Иако, во Преспанскиот договор никаде не е забрането користење на придавката македонски, напротив, неколку пати оние што го потпишаа се колнеа дека таа ни припаѓа нам, Заев во негов стил рече „некогаш се случува да направам грешка имам 46 години се случува да го спомнам тоа во една реченица и да го повторам некогаш“.

Но, и вицепремиерот за корупција и криминал Љупчо Николовски очигледно „згрешил“, иако има 37 години.

Ќе се вади ли и Николовски на своите 37 години кога ќе им се извини на Грците по урнекот на неговиот владин и партиски шеф?

Ljupcho Nikolovski
@lj_nikolovski
Деновиве сите го живееме сонот од наше детство. Македонските репрезентативци без разлика на конечниот резултат се веќе победници и наши херои! #EURO2020 #СегаЕНашеВреме
Image
ImageImage


Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.