МакедонијаТОП

Никола и Боркица Груевски ексклузивно за “Инфомакс”: Некои политичари се уште ни се плaшaт од ceнkaтa Заев на пример

Боркице у ред е да го браниш НГ туку одбрани се себе и кажи ни зошто си раководителка у комисија за хартии од вредност, ако не си нивен соработник на власта де и лапкаш 2000 евра плата?

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не стивнуваат.

Од овој кафански разговор, произлегоа многу шпекулации, озборувања и дискусии. Инфомакс ја пронајде снимката на Jутјуб која уште во 2016 година, после разговорот на Заев со Верушевски излезе во медиумите и сега ја реобјавуваме.

Од снимката во првиот дел се гледа локална етно музичка група која има свој перфоманс пред поголема група гости во хотел на море, вообичаена работа која ја организираат повеќето хотели кои привлекуваат гости на годишен одмор и на истата се слушаат гласовите на екс-премиерот и неговата сопруга Боркица со шеговити коментари на самиот Груевски.

Во вториот дел има снимка од плажа каде што може да се види и самиот Груевски и се слуша гласот на неговата сопруга која го снима видеото. Се слуша како тој го прашува обезбедувањето за нешто дали има некој проблем а потоа и се обраќа на сопругата и и вели “ајде Бока одиме”(како што ја ословуваат пријателите).

Повеќе на:

https://infomax.mk/wp/никола-и-боркица-груевски-ексклузивн/Македонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 20:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.