МакедонијаТОП

Никогаш Северна, само Македонија – ечеше на бината и на цел плоштад

Никогаш Северна, само Македонија – ечеше на бината и на цел плоштад

Ова го потврдија шампионите кога излегоа на сцената.

– Здраво Македонија, Република Македонија. – поздрави Данијел Јуришиќ, еден од тренерите на Вардар, по што ечеше: Никогаш Северна, само Македонија, и на бината и на плоштадот.

Ракометарот Тимур Дибиров неколку пати нагласи дека цел вардарски победнички тим се Македонци.

Сите ракометари меѓусебно на бината се шегуваа за “број 5”, па меѓусебно се нарекуваа според бројот под кој играат.

– Ако Столе е играчот број 5, тогаш јас сум 31. – кажа Дибиров.

Фотографија на Kemal Omerovikj.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:02 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.