Занимливости

Ни се враќаат топлите температури – еве кога ќе биде најжешко во наредните денови

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста и во западните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Во недела времето ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Во понеделник времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.

Во вторник времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Ни се враќаат топлите температури – еве кога ќе биде најжешко во наредните деновиМакедонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:45 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.