Македонија

Ни доаѓа силен дожд: Метео предупредување за попладнево

Во доцните попладневни и вечерните часови локално, на некои места се очекуваат краткотрајни интензивни врнежи од дожд кои можат да предизвикаат локално зголемување на водостојот на помалите реки и суводолиците, како и да предизвикаат извесни локални проблеми во одредени делови од населените места, доколку просторно таму бидат сконцентрирани најавените поројни врнежи.

Предупредуваме за претпазливо движење покрај помалите реки и суводолиците низ земјава, како и во деловите од градските урбани средини каде се можни интензивни врнежи во текот на доцните попладневни и вечерни часови од денот.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.