Македонија

Невозможното возможно. Во Битола Каменоломот и без дозвола си работи?

Фотографија на Blagojche Koteski.

И денес е евидентно дека Каменоломот над Битола интензивно работи!

Не сум правник, ама нели е незаконски извршувањето на работни активности без Дозвола за работа???- Благојче Котески

Другарчиња ај пуштете ја механизацијата да го зачистите одронот и ѓубрето на обиколницата над Битола.

3 месеци веќе цел сообраќај се одвива низ улиците на градот.
Ни се искршија улиците, градот има дополнително загадување, сите трпиме.

Или нема тендер од 17 милиони евра, нема механизација за решавање на акутните проблеми на граѓаните, како расчистување на последици од поплави (Стајковци), чистење на патиштата и улиците од снежните наноси, чистење на патиштата од одрони, ѓубре и сл.

Тоа е тоа, Македонија се сака со тендери!

Фотографија на Blagojche Koteski.

Фотографија на Blagojche Koteski.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.