ВЕРСКА РИЗНИЦАКолумниТОП

НЕВЕРОЈАТНО: РЕКЕТАРСТВО СО БИЗНИС АДРЕСА БИГОРСКИ!!!!!!

Бигорските монаси (монах е само во манастир, надвор е светски трговец) тргнале по собирање пари, по сите градови во Македонија за да го отплатат долгот кон Цариградската Патријаршија, за Црквата Св. Константин и Елена, Истанбул испорачува наплата на долгот. Сериозно!!! Истанбул чека наплата, Ремедика одработи, а сега поданиците на Фанарот, ПАРТЕНИЈ ЃАОЛОТ БУГАРСКИ И БУГАРИНОТ НАУМ, треба да платат по договор. Зарем така лесно правите пазар со Црквата, алооо, нормални ли сте??? БУГАРСКИОТ ЃАВОЛ ПАРТЕНИЈ и НАУМ НЕПИСМЕНИОТ-Струмички (Трновски) мора да му го исплатат долгот на Вартоломеј, па бигорските монаси растрчани собираат рекет низ градовите, бараат пари од моќни бизнисмени. Па до тука ли дојдовте бее????

Пари да собирате кај што ќе стигнете, алоо, и народот ве дозна веќе во какви нечисти игри сте заглавени!!!!! Ова не се видело до сега, Црква да купува газда на приватна болница, па уште се потсмева газдерицата Јорданова дека “си купила црква за да си пали свеќи”!!! Јасно е, Црквата Св. Константин и Елена е дел од заговорот и пазарот со Цариград, тоа што требаше да го одработи ЃАОЛОТ ПАРТЕНИЈ заедно со НАУМЧЕ ТРНОВСКИ, измислениот доктор, затоа сега трчаат по пари!!! Сега Заев нека ви даде пари, тој ви е соучесник во играта. Народот ве разобличи! Отстапете предавници, не можете да тргувате и да ја продавате нашата Црква една и единствена МПЦ, доста работевте на бугаризација и укинување на МПЦ! Народот е со нашата Мајка Македонска Православна Црква, а не со вас кучиња предавнички! Ајде МРШ во Бугарија!!!!!!!

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен описНема достапен опис

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.