Македонија

Нестабилно време и во наредите денови

Врнежи и грмежи се очекуваат во тиквешкиот регион Неготино и Кавадарци

Нестабилното време со сончеви периоди, пороен дожд и грмежи, ќе продолжи до крајот на неделава, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во наредните денови ќе преовладува сончево и потопло време со услови за појава на изолирана нестабилност претежно во планинските предели. За време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Мининалната температура ќе се спушти со 11, а максималната ќе достигне 36 степени.

Македонија

Заболени
25,473
Мртви
874
Излечени
18,047
Активни
6,552
Last updated: 23/10/2020 - 09:56 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker